vianoce

7 rád ako zvládnuť sviatky lepšie

1

V deň štedrej večere udržte čiastočné hladovanie

Skúste počas dňa, pred štedrou večer jesť iba minimálne. Pripravte svoj žalúdok na väčšiu dávku jedla. Do večere sa snažte piť najmä veľa tekutín a ideálne nič nejesť alebo len nejakú polievku.

2

Všetko ochutnajte, ale v malých dávkach

Niektorí majú počas štedrej večere veľké množstvo rôznych druhov jedál. Kopec chodov, ktoré treba zjesť. Ak to takto vyzerá aj u vás, pokojne všetko ochutnajte. Pozor, ale na množstvo. Skúste jesť iba malé porcie, po ktorých sa nebudete cítiť takí plní.

3

Alkohol skôr na pretrávenie, alebo v minimálnej kombinácií s jedlom

Snažte sa piť alkohol iba na pretrávenie. V malých dávkach. Ak sa rozhodnete piť viac alkoholu, skúste menej jesť. Kombinácia veľa alkoholu s veľa jedlom je tá najhoršia na priberanie. Vyberte si iba jedno.

4

Choďte sa po štedrej večeri trochu prejsť

Keď sa dobre najete a rozdáte si darčeky, odporúčam vám ísť sa trochu poprechádzať na čerstvý vzduch. Ten vás preberie. Chôdza vám pomôže rozprúdiť krv v tele a pomôže aj tráveniu.

5

Sústreďte sa na kvalitu a nie kvantitu

Vyberajte si radšej kvalitnejšie suroviny, lepšie koláče, prípadne kvalitnejší alkohol. Skúste venovať vyššiu pozornosť tomu čo jete. Radšej pridajte na kvalite jedla ako na jeho kvantite.

6

Nespoliehajte sa, že po sviatkoch zhodíte čo ste pribrali cez sviatky

Nadmerným jedením si dokážete veľmi jednoducho roztiahnuť žalúdok. Ten sa v januári bude už len ťažko sťahovať. Počas sviatkov dokážu niektorí ľudia pribrať    2-5 kg. Ak sa vám to stane, budete to mať neskôr o to ťažšie. Roztiahnutý žalúdok, pribraté a lenivé telo. Nič čo by ste chceli zažiť.

7

Sústreďte sa na tie správne suroviny

Kyslá kapusta, huby, trochu kvalitnej klobásky je v poriadku. Orechy, kvalitný med od včelára, ryby hoci aj na masle alebo bravčovej masti. To všetko je v poriadku. Vyhol by som sa vyprážaniu na slnečnicovom oleji, príliš veľa múčnym jedlám a majonézovým šalátom. Ak sa tomu vyhnúť nedá, dávajte si pozor na dávky.

Radoslav Cabúk
Pomáham ľuďom získať a udržať si postavu svojich snov.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohoto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.