ako schudnúť po vianociach

Ako schudnúť po vianociach

Postavili ste sa na váhu a ostali ste v nemom úžase? Koľkokrát ste si už sľubovali, že to s jedlom nebudete počas sviatkov preháňať? Dokonca že nebudete toľko piecť?

Poznám to zo skúseností mojich klientiek. A tak isto ako vy si dávali na začiatku nového roku predsavzatia a záväzky …. a …..nič. Nepodarilo sa.

Napísala som zopár jednoduchých rád, ako začať a nezlyhať hneď na druhý deň.

Ako schudnúť po vianociach ?

Či lepšie ako začať chudnúť?

Pripraviť sa na chudnutie

Nezačnite drasticky obmedzovať jedlo a hladovať. To by nikoho netešilo a neprospelo by to ani vášmu zdraviu.

Upracte si v hlave

Myslím to vážne. Predsa len, vy samé musíte byť rozhodnuté, že schudnúť naozaj chcete. Ujasnite si to svoje PREČO, ktoré vám nedovolí prestať. Chcete sa vojsť do nohavíc z minulého leta? Chcete odľahčiť kĺbom, ktoré nesú nadbytočné vianočné kilá? Ak k tým kilám pribudnú ďalšie a ďalšie, bude vám ťažšie, Ujasnite si, čo chcete a prečo.

Hlad nie

Ak chcete schudnúť. nesmiete byť hladné. Ak hladujete, telo to chápe ako signál, že si má všetko odkladať na horšie časy. A to práve nepotrebujete, zásoby ste si už urobili a chcete sa ich zbaviť.

Veľa piť

Nie sladké a bublinkaté nápoje. Voda a bylinkové nesladené čaje , to sú tie správne tekutiny. Začnite deň pohárom vody s citrónovou šťavou. Pite po dúškoch. Čiernu kávu obmedzte – príliš váš organizmus zakysľuje.

Biela múka a výrobky z nej NIE

Vylúčte všetky výrobky z bielej múky a nahraďte ich celozrnnými. Ale pozor! Nie všetky tmavé chleby a pečivo sú zdravé. Orientujte sa na CELOZRNNÉ.

Prílohy

Znížte na polovicu prílohy – zemiaky, ryžu, cestoviny – k hlavným jedlám. Namiesto nich pridajte viac zeleninových príloh, najlepšie surových.

Zeleninové jedlá

Zaraďte ich častejšie do svojho jedálnička, napríklad na večeru.Ideálne je dať si zeleninu surovú, nie čalamádu. Dobrým tipom je avokádo. Je výnimočne zdravé. Prečítajte si o avokáde viac. Prekvapí vás to.

Menšie porcie aj taniere

Servírujte si menšie porcie na menšie taniere. Aj menšia porcia vyzerá na menšom tanieri ako normálna.

Pomaly a pri stole

Jedzte pomaly, dôkladne jedlo požujte. Nikdy si nesadnite k televízii s večerou alebo s obedom. Ani neviete, ako jedlo zjete, nevychutnáte si ho a budete hladné skôr. To isté platí aj pre čítanie knihy alebo novín pri jedle.

Sladkosti obmedziť

Odstráňte ich zo svojho dosahu, aby vás nelákalo dať si. Ak už nedokážete odolať, stačí si dať jedno sústo tyčinky či 1-2 kocky čokoládky a nezjesť celú tabuľku čokolády na posedenie.

Jedzte, keď ste hladná

Nezobkajte medzi jedlami. Sťažujete svojmu žalúdku trávenie a pocit hladu sa nedostaví.

 

Viete už, ako schudnúť po vianociach? Či lepšie – ako začať chudnúť?

Všetko, aj chudnutie sa začína prvým krokom.

Začnite. Držím vám palce.

 

zdravie z prírody

Viera Samselyová

Zdravie z prírody

 

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohoto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.