Inšpirujte sa ako schudnúť po pôrode

dve matky, dva rôzne príbehy

Chudnutie po pôrode v podaní Lucie Kobčíkovej

Ako schudnúť po pôrode Lucia Kobčíková

Začiatok cvičenia: 16.10.2015

Koniec: 17.2.2016 ( naďalej pokračuje v cvičení, bez trénera – schudla ďalšie 3kg)

Strava: v jedálničku boli zachované sacharidy v podobe špaldového chleba, ovsených vločiek a celozrnných krekrov – iba počas raňajok, obedy a večere boli bielkovinové v podobe syrov a mäsa, doplnené množstvom zeleniny a tukov ako ľanový olej, olivový olej a avokádo.

Tréning: tréningy boli funkčné, dynamické, kvôli naštartovaniu metabolizmu a následnému spaľovaniu tukov.

Zdravotné obmedzenia: žiadne

Schudla: 16kg, 10 cm z obvodu hrudníka, 12 cm z obvodu pása a 18 cm z obvodu bokov

Lucka bojuje so svojou postavou celý život. Chudnutie má sťažené pre svoju typickú hruškovú postavu. Radikálne rozhodnutie schudnúť prišlo po druhom pôrode. Naša trénerka Aďka je jej kamarátka z detstva. Zavolala ju na tréning 2 mesiace po pôrode. Ako to celé dopadlo rozpovie sama.

Ako schudla po pôrode

Lucia Kobčíková

odpovedá

Ako začalo tvoje cvičenie a kvôli čomu?

„ Ono to začalo akoby náhodou. Aďku poznám už odmalička. Vyrastali sme spolu na jednej ulici. Presne v tom čase, keď začala trénovať pre Reafit, som otehotnela. Pamätám si, ako som jej písala, že keď porodím, pôjdem k nej cvičiť. Aj sa stalo, lenže skôr ako som mala v pláne. Aďka mi napísala už 2 mesiace po pôrode, či prídem cvičiť a asi o 3 dni som už bola v posilke."

Prečo Aďka?

„ Asi preto, že ju poznám, oslovila ma a bolo to také automatické."

Čo bolo najťažšie na jedálničku?

„ Pravdupovediac ma jedálniček ani veľmi neprekvapil. Už po mojich mnohých pokusoch o chudnutie v minulosti, som čo to preštudovala. Takže som vedela, čo ma čaká a do čoho idem. Trošku mi chýbali tie sacharidové prílohy, ako zemiaky a cestovina. Ryžu som veľmi nejedla ani predtým. Ale všetko sa dalo. Zemiakovú kašu som nahradila zeleninovým pyré, hráškové je moje top a taktiež pyré z tekvice Hokaido je super. Cestoviny som celý život milovala, tak to bolo asi najťažšie. Ale občas som si ich nahradila trošku zdravšou verziou- kukuričnými cestovinami. Taktiež mi veľmi chýbalo pečivo na raňajky. No nahradila som si ho občas, samozrejme nie každý deň, špaldovým alebo bielkovinovým chlebíkom."

Robilo ti ťažkosti dodržiavať konkrétnu stravu?

„ Keďže mám dve detičky, tak som bola prvý mesiac nervózna, že si musím každý deň vyvárať a vymýšľať niečo nové. Ale už som si osvojila nejaké tie recepty, hlavne tie rýchle. Aj Aďka bola mojou veľkou inspiráciou, čo sa týka receptov, takže sa to pomaly rozbehlo a začalo mi to naozaj chutiť  :-)"

Aký bol prvý tréning a čo bolo náročné?

„ Prvý tréning bol celkom fajn, horšie to bolo po tréningu. Nevedela som vstať z postele. Čo sa týka náročnosti, zaujímavé bolo to, ako mi Aďka povedala, že napriek tomu aká som moletná, mám celkom slušnú kondičku. A samozrejme, že sa to zlepšovalo. Určite boli cviky, ktoré som zo začiatku vôbec neodcvičila. Napriek tomu som cvičila s radosťou. Bola som o tom presvedčená, že je to super rozhodnutie a nešla som do posilky trpieť."

Nebolo skoro začať s cvičením 2 mesiace po pôrode?

„ Ak je žena zdravá a v poriadku, môže mať väčšiu aktivitu už po 6 týždňoch. Ale optimálne je podľa mňa po 3 mesiacoch. Ja som začala chudnúť po 2 mesiacoch od pôrodu a zvládla som to. Neľutujem svoje rozhodnutie a som rada, že ma Aďa takto motivovala."

Čo Aďka ako trénerka?

Aďka je super trénerka. Je možné, že ja som ju inak vnímala kvôli tomu, že sa poznáme odmalička. Nič to nemenilo na fakte, že som poctivo cvičila, žiadne flákanie  :-). Cvičilo sa mi s ňou super, aj keď mi dávala do tela. Vedela, ktoré cviky nerada cvičím a schválne mi ich dávala :-)"

Ako ste organizovali tréningy, keď máš dve malé deti?

„ Stále sme to akosi prispôsobili. Ja som už mala s dcérkou vytvorený režim, bolo to od 10:00 do 12:00 a vždy sme to vedeli dobre načasovať."

Čo sa zmenilo, keď si schudla 16 kíl?

„ Všetko. Je to úžasný pocit, keď si môžeš kúpiť niečo na seba, čo bolo predtým veľkým problémom. Zrazu zistíš, že tie veci, ktoré ti boli vtedy dobré, sú ti veľké.  Stojí to za to. Cítim sa ľahšie, lepšie. Hlavne sa dostavil môj dobrý pocit. Teraz som si už povedala, že schudnem a viac nepriberiem."

Priviedlo ťa cvičenie ešte k nejakej inej aktivite alebo cvičeniu?

„ Áno, začala som večer behávať s kamarátkou nejakých 20 minút."

Aké boli reakcie okolia?

„ Reakcie boli super. Či keď ma videli na ulici, alebo na fotke."

Mala si podporu príbuzných ?

„ Samozrejme. Bez ich podpory by som to určite nedokázala. Mamka bola môj najväčší fanúšik a je ním doteraz. Bez nej by som to nezvládla, pretože deti som musela nejako zorganizovať."

Čo by si poradila tým, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či začať cvičiť?

„ Aby začali a hneď. Netreba to odkladať. Ja som si tiež povedala, že začnem cvičiť až o nejakých 4-5 mesiacov po pôrode. Ale Aďa mi napísala, že teraz a hneď. Som rada."

Odporúčala by si začať cvičiť s trénerom ?

„ Určite. Ja som miliónkrát začínala sama, ale s trénerom je to naozaj super. Človek sa donúti prísť na tréning, pretože ak je objednaný, musí prísť. Ak by som to mohla časovo zorganizovať, cvičila by som s Aďou aj naďalej."

Lucka je úžasná bojovníčka a nás veľmi teší, ako sa jej aj naďalej darí pri chudnutí. Držíme jej prsty :)

Ako schudla po pôrode Lucia Haviar

"Cvičiť som začala, keď som zistila ráno v zrkadle po pôrode, že som veľmi veľká. Schudnúť mi pomohol môj osobný tréner, ktorý ma denne motivoval, bol pozitívne naladený a dostal ma späť." Lucia Haviar
 
Spolupráca s Luckou začala trošku netypicky. Kontaktoval nás Luckin manžel, že by jeho manželka chcela začať u nás trénovať. 
 

Narodeninové želanie

Na osobnom stretnutí objasnil, že Lucka je pár mesiacov po pôrode. Blížia sa jej narodeniny, na ktoré si priala od manžela ako darček dva mesiace s osobným trénerom aby schudla po pôrode. Na základe výsledkov si Lucka vybrala náš trénerský tím. Lucka veľmi aktívne športovala aj pred tehotenstvom a udržiavala sa v dobrej kondícií, pričom nikdy pred tým nevážila podľa jej názoru tak veľa. 
 

Ako schudnúť po pôrode

Očakávala, že po pôrode sa jej váha automaticky dostane naspäť na pôvodnú. Napriek tomu, že váha jej klesla, bola sklamaná, že zopár kíl navyše jej ostalo. 
Po vstupnej diagnostike sme sa s Luckou dohodli, že na tréningoch sa o ňu bude starať osobný fitness tréner Ján Kopaničák. Keďže Luckina kondička bola preč, museli sme znova nabehnúť na pravidelný tréning a začať pravidelne a správne jesť. 
 

Prvý mesiac sklamanie

Prvý mesiac Lucka schudla 5% tukov, čo sa na váhe prejavilo úbytkom 2,5kg. 
Lucka sa priznala, že bola veľmi sklamaná a preto sme si to museli vysvetliť a prísť na to kde je chyba. Lucka zaťala zuby a začala na sebe pracovať naplno. 
ako schudla po pôrode ukazuje Lucia Haviar

Chcete aj vy zistiť ako schudnúť po pôrode?

Kliknite na tlačitko a objednajte si osobného trénera.
 

Úprava tréningov a stravy

Tréningy sa zintenzívnili, boli náročnejšie a vo voľnom čase začala Lucka chodiť aj behať. Vyjasnili sme si určité nejasnosti v strave, ako napríklad, že nemôže nahrádzať čerstvé ovocie sušeným a trošku sme stravu upravili. Výsledkom všetkých týchto zmien a tvrdej práce bolo 8 kg dole a pekná postavička do plaviek. 
 

Spevnenie postavy

Aktuálne sa Lucka rozhodla, že si svoju zoštíhlenú postavičku ešte poriadne spevní. Chce na sebe pracovať aj naďalej pod naším vedením, čo nás veľmi teší.
 
Nie je krajší pocit, ako keď pomôžeme klientom k dosiahnutiu svojich cieľov.
 
Úspešný a spokojný klient je pre nás nádhernou odmenou za našu prácu.
 

Realfit ďakuje za dôveru

 
Ďakujeme Lucke, že nám dôverovala a prišla za nami. Blahoželáme jej k dosiahnutému výsledku a prajeme veľa ďalších úspechov!