Chudnutie po 50-tke

Marikin problém bol, že po 50-tke výrazne pribrala a nedarilo sa jej nabraté kilogramy zhodiť aj napriek tomu, že predtým nemala problém znížiť váhu hladovaním. 
 
Veľa ľudí si neuvedomuje, že náš metabolizmus sa pribúdajúcim vekom spomaľuje. Percentuálne to vyzerá nasledovne: 
 
  • po 30-tke sa náš metabolizmus spomalí o cca 20%, 
  • po 40-tke o ďalších 10%
  • a po 50-tke je náš metabolizmus pomalší o 50% oproti tomu, ako to bolo do 30-tky. 
 
Napriek tomu ľudia stále jedia približne rovnaké množstvá a je jedno koľko majú rokov. Odvíja sa to aj od množstva stresu a prostredia.
 
 
 
Prvé čo mi pri vstupnej diagnostike Marika povedala bolo: „Som pripravená aj celé dni nič nejesť, len nech schudnem. Ja to dokážem vydržať“. 
Moja prvá úloha bola vysvetliť jej, že hladovanie nie je riešením a že sa naopak musí naučiť pravidelne stravovať a schudne pomocou kombinácie správnej životosprávy a cvičenia. 
Veľmi sa jej to nepozdávalo, ale povedala, že to skúsi. Vysvetlil som jej teda všetky pravidlá, ktoré má v rámci stravovania dodržiavať a ujasnili sme si ich význam. 
Na prvom tréningu dostala jedálniček a začala cvičiť s členom môjho trénerského tímu Jankom Kopaničákom. Trénovala trikrát do týždňa a po prvom mesiaci schudla 3,5kg bez hladovania a bez následného jojo efektu, pretože to dosiahla pomocou cvičenia na tréningoch. 
Samozrejme, ako už býva zvykom, aj Mariku výsledky namotivovali k ďalšiemu úspechu. 
Po 3 mesiacoch Marika schudla 10kg, v páse a bokoch mala o 10 cm menej a vyzerala výrazne lepšie a šťastnejšie. Bolo na nej vidieť, že má z tréningov radosť a že ju cvičenie naozaj chytilo. 

Ďakujeme Marike za dôveru, ktorú do nás vložila. Blahoželáme jej k štíhlej postave a prajeme veľa úspechov v osobnom, ale aj cvičebnom živote.Chcete aj vy schudnúť 10 kíl ako Marika?

Kliknite na tlačitko a objednajte si osobného trénera.