Prečo cvičiť vyriešil pohľad do zrkadla - Janka Harvanová

Prečo cvičiť zistila pohľadom do veľkého zrkadla

 

Hlavne nesedieť doma, ale začať. Pretože ak človek nevyskúša, nevie. Ja som tiež nevedela do čoho idem. Bála som sa, mala som obavy, ale nie je sa čoho báť.

Janka Harvanová

Pohľad v zrkadle ma presvedčil prečo cvičiť

Prečo cvičiť a s kým čítajte v rozhovore

Janka Harvanová

odpovedá

Janka je mladá aktívna žena, ktorá sa pre cvičenie rozhodla kvôli tomu, že na konferencii, ktorej sa zúčastnila, videla vo veľkom zrkadle svoju postavu a bola sama prekvapená z toho ako vyzerá. Tak si povedala „Dosť! „ , s tým musím niečo urobiť. Naozaj aj urobila... 

Janka, čo bolo tvojou motiváciou, prečo si začala cvičiť?

Prvý moment nastal, keď sme boli na konferencii a videla som sa vo veľkom zrkadle. Povedala som si, že toto nie a musím s tým niečo urobiť (smiech). Keďže som samú seba poznala a začala som veľa vecí, ktoré neboli dokončené, povedala som, že potrebujem nejakú odbornú pomoc, kto by ma do toho tlačil a motivoval.

Prečo si začala cvičiť s nami?

Nemala som žiadne odporúčania, nič. Len tak som si sadla k internetu, zadala kondičný tréner (smiech) a vyskočilo mi zopár linkov. Prečítala som si o Realfite a jednoducho sa mi zapáčil. Bola to čistá náhoda.

Prečo si rada, že cvičíš s nami?

Ako som vravela, potrebovala som niekoho, kto by na mňa tlačil a motivoval ma. Tréner keď videl ako poľavujem, hneď ma hecoval že musím, pretože videl, že viem ( smiech). A som mu za to vďačná.

Čo bolo na tréningoch pre teba najťažšie?

Najťažšie bolo prekonávať samú seba, vždy. Každý tréning bol o prekonávaní a motivovaní. Stále som potrebovala nový a nový impulz, aby som pokračovala a neukončila svoje predsavzatie predčasne.

Aký si mala jedálniček predtým, ako si začala cvičiť?

No...boli to hlavne sladkosti a cukry.

A ako sa ti zmenil jedálniček pri plánovaní tréningov a čo bolo najťažšie na jeho dodržiavaní?

Najťažšie bolo odbúrať sladkosti a na 100% sa to nepodarilo dodnes. Ale...je to oveľa, oveľa lepšie a menej. A najťažšie? Asi celkové nastavenie stravovacieho režimu.

Kvôli čomu bol stravovací režim náročný?

Pred úpravou jedálnička som napríklad nemusela jesť celý deň a večer som sa najedla. Teraz, počas tohto stravovania, je dôležité počúvať svoje telo a jesť vtedy, keď pociťujem hlad. Nie vždy raňajkujem, pretože nie som hladná. A je tam omnoho viac zeleniny a mäsa.

V čom ti pomohlo celé tréningové obdobie?

Mám viac energie, cítim sa lepšie a hlavne každý to hneď vidí ( smiech).“ Určite schudnutie 7 cm v páse a 10 cm v bokoch je viditeľných.

Odporúčala by si cvičenie s trénerom, alebo začať cvičiť sama?

Určite by som odporúčala cvičiť s trénerom. Pre mňa bolo fitko španielskou dedinou. Ale teraz, po tejto skúsenosti určite cvičiť s trénerom. Ten vám povie, ako sa máte k tomu postaviť, aby si človek neublížil.

Čo sa zmenilo v tvojom živote, keď si začala cvičiť?

Keď som doma 2 dni, už ma to hecuje ísť do fitka. Jednoducho som si na to zvykla. Je to moja droga.

Aký vplyv má tvoje cvičenie na rodinu ako takú?

Funguje to veľmi dobre, hlavne z hľadiska psychohygieny. Pôjdem sa odreagovať do fitka a rodina ma už inak vníma a ja inak vnímam ju. Som spokojná a taktiež oni sú spokojní.

Plánuješ pokračovať v cvičení?

Určite budem naďalej cvičiť, a s trénerom.

Keď si dosiahla takéto viditeľné výsledky, budeš naďalej dodržiavať stravu, alebo budú nejaké výnimky v jedálničku?

Tá strava sa už lepší ( smiech), takže raz to bude konečne dobré.

V závere, čo by si odporúčala tým, ktorí chcú začať cvičiť, ale chýba im odhodlanie?

Hlavne nesedieť doma, ale začať. Pretože ak človek nevyskúša, nevie. Ja som tiež nevedela do čoho idem. Bála som sa, mala som obavy, ale nie je sa čoho báť.

Ďakujeme Janke za príjemný rozhovor a držíme jej prsty, aby sa predstavy a sny ktoré má, zhmotnili do podoby vytúženej postavy 