Schudla s osobným trénerom - Andrea Vaščáková

schudla s osobným trénerom

 

Schudla som už v minulosti a potom znovu pribrala. Teraz som však potrebovala naštartovať. Preto som sa rozhodla pre osobného trénera.

Andrea Vaščáková

Schudla po spolupráci s osobným trénerom

Ako schudla a prečo sa rozhodla pre trénera - čítajte v rozhovore

Andrea Vaščáková

odpovedá

Andrea potrebovala naštartovať. Prečo? Za poslednú dobu pribrala. V minulosti sa jej už podarilo schudnúť samej. Teraz sa  rozhodla inak. Rozhodla sa pre pomoc osobného trénera. Ako začala Andreina cesta za vytúženou postavou?

Andrea, schudla si už v minulosti sama. Čo bolo dôvodom tvojej opätovnej nadváhy?

Dôvodom mojej nadváhy bola ľahostajnosť  k sebe. Aj napriek tomu, že som schudla, nedodržala som sebadisciplínu. Všetko je to „v hlave“.

Prečo si vybrala Realfit a Radoslava Cabúka?

Pre Realfit, konkrétne Radoslava Cabúka som sa rozhodla, pretože ma oslovila jeho temperamentnosť a zápal pre cvičenie. Záležalo mi na tom, aby som skutočne schudla. Sledovala som jeho tréningy. Presvedčili ma, že ma dokáže správne „naštartovať“ a pomôže mi schudnúť.

Aktívna spolupráca trvala 6 mesiacov. Schudla si 10 kg. Splnili sa tvoje očakávania?

Áno, naša aktívna spolupráca trvala „ťažkých“ 6 mesiacov. Niekedy prišli aj slzičky, ale vedela som, že to tak musí byť. Potrebovala som mať nad sebou tvrdú ruku trénera. Mne to takto veľmi vyhovovalo. Keď som už nevládala, stále ma povzbudil a vravel: „Adi poď, ty to dáš. Ešte tri, alebo päť... Niekedy som už nevládala, ale dala som to. Nevzdala som to a schudla som!

Ako si sa vysporiadala s nastavením jedálnička?

Nastavenie jedálnička nebol pre mňa žiadny problém. Viem sa prispôsobiť a strava mi vyhovovala. Ľahká, pestrá a veľmi dobre stráviteľná. Nikdy som nebola hladná, ani prejedená.

Čo bolo na tvojej ceste, aby si schudla najťažšie? Čo ti robilo na tréningoch najväčší problém?

Nastavenie cvikov ako aj náročnosť mi veľmi vyhovovala. Niekedy to bolo dosť drsné, inokedy trochu ľahšie. Som vytrvalý človek. Keď niečo robím, tak sa snažím dať do toho všetko na 100%. Bavili ma cviky na TRX, funkčný tréning, Buddy systém, aj Lebert tréning. Proste rozmanitosť cvikov prevažne s úsmevom na tvári.

Čo bolo najľahšie? S čím si nemala problém a čo ťa bavilo?

 Najradšej som mala funkčný tréning. Bol síce iba v sobotu, no asi ten mi najviac sedel. Celé telo pracovalo na plný výkon. A čo som najviac ocenila? Asi to, že sa ma Radoslav Cabúk naozaj ujal, záležalo mu na viditeľných výsledkoch. A aby som to zvládla. Ľudským, ale tvrdým prístupom ma poháňal naplniť si svoj sen, aby som schudla a zdolala samú seba.

Po 6 mesiacoch si ďalej cvičila sama. Aké boli ďalšie mesiace?

Ako hovoríš, cvičiť som neprestala, hoci som schudla. Niečomu som sa pri tebe priučila. Cviky mi zostali v pamäti, všetko beriem športovo. Baví ma cvičiť, vždy cvičím s úsmevom a nikdy nie nasilu. Je to útek z každodennej reality a robím to pre seba.

Pokračovala si v nastavenej strave a tréningoch? Ako si sa cítila bez trénera?

Samozrejme, v strave a cvičení pokračujem teraz bez trénera. Je to už iné, ľahšie, keďže si ma naučil ako sa správne stravovať a cvičiť.

Doteraz si schudla 20 kg. Čo sa v tvojom živote zmenilo? Ako vnímaš túto zmenu?

Čo sa zmenilo?....Hm.....asi veľa. Pozitívne myslenie, zdravšie úsudky, možno aj to sebavedomie mi stúplo. Nikdy som sa síce nepodceňovala, ale teraz je to naozaj trochu iné. Cítim sa veľmi dobre a teším sa zo života. Niežeby som sa predtým netešila....Hlavne, aby sme boli zdraví.

Plánuješ pokračovať v stravovaní a cvičení naďalej?

Určite v strave a cvičení budem pokračovať. Baví ma to. Je to predsa životný štýl. Každému by malo na sebe záležať.

Čo by si odporúčala ľuďom, ktorí váhajú chudnúť v spolupráci s trénerom? 

Vrelo odporúčam! Spolupráca s trénerom je pre človeka veľmi prínosná. Sama som to vyskúšala a schudla som. Vedela som, že potrebujem nad sebou niekoho, kto ma usmerní, bude tlačiť dopredu a motivovať. V neposlednom rade ma naučí hlavne správne cvičiť.  Som naozaj vďačná a vrelo odporúčam osobného trénera a Realfit. S nimi ide cvičenie oveľa ľahšie.

Ešte raz, veľké ĎAKUJEM RADOSLAV CABÚK a jeho Realfit tím – rodina.

Ďakujeme Andrei,  že našla v sebe odvahu, zverila sa nám do rúk a schudla s nami. A prajeme jej aby sa aj v živote darilo tak ako v cvičení. Nech ďalej kráča životom s úsmevom a vždy dobre naladená ako doteraz  :-)