cvičenie na chrbát

Ako cvičenie pomohlo s bolesťou chrbta – Martin Dravecký

Volám sa Martin Draveckým, mám 41 rokov. Vediem aktívny životný štýl, keďže som majiteľom firmy ProCamp, ktorá vyrába minikaravany.

Aký si mal na začiatku problém?

Moje problémy začali už dávnejšie s chrbticou. Postupne vznikali bolesti, ktoré neprestávali.

Potreboval som to riešiť. Po rôznych návštevách lekárov som zhodnotil, že najideálnejší spôsob ako zmierniť bolesti, bude cvičenie. Zvažoval som aké cviky skúsiť. Sám som si nevedel poradiť. Rozhodol som sa, že vyhľadám odbornú pomoc. Mal som blízko k cvičeniu s vlastnou váhou. Našiel cestu do realfitu. Dostal som skvelého trénera Boba Trenčana.

Našiel si nás sám na internete alebo cez niekoho?

Dostal som odporučenie od svojho známeho, ktorý u vás už istú dobu trénoval. Jeho výsledky ma úplne ohromili. Po nejakom roku sa kompletne zmenilo jeho telo aj myseľ, resp. celý životný štýl. Bola to pre mňa veľká motivácia, a tak som vás navštívil. Zistil, či cvičíte aj také cviky, ktoré by mi mohli pomôcť.

Čo sa týka tréningov očakával si takýto prístup, alebo to bolo pre teba prekvapenie?

V prvom rade som bol milo prekvapený, že beriete klientov, ktorí majú nejaké ťažkosti. Či už pohybové, alebo ako som mal ja, s chrbtom. Ďalším veľkým prekvapením bolo to, že sa venujete cvičeniu s vlastnou váhou. 

Aké si spravil pokroky, čo sa zmenilo, a čo si dosiahol?

Vedel som, že prvé viditeľné výsledky neprídu hneď.

Po pár mesiacoch pravidelného cvičenia sa výsledky objavili. Pomaly sa začalo zlepšovať moje držanie tela, bolesti postupne ustupovali. Dnes môžem povedať, že je to stabilné, a teda vidím ten progres.

posilnenie chrbta

Prinieslo ti to nejaké zlepšenie do života?

Jednoznačne áno. Problém bol, že bežné pohyby, ako je vystúpenie z auta alebo ranné vstávanie, mi spôsobovali bolesť. Pričom dnes cítim, že ten core mám spevnený oveľa viac. Bežné  pohyby mi nespôsobujú bolesť.

Všetky tie techniky, ktoré som sa naučil vďaka realfitu jednoducho zapadali do seba. Dnes sa cítim oveľa viac fit ako predtým.

Čo by si odporučil ľuďom? Čoho by sa mali prestať báť?

Určite by som sa nebál toho, v akom je človek veku. Nebál by som sa ani žiadnych bolestí alebo zranení, ak ich človek má. Myslím si, že sa to dá zlepšiť postupným cvičením. Všetko je o správnych pohyboch a cvikoch.

Jednoznačne sa oplatí do seba investovať čas, peniaze a energiu. Vráti sa to dvojnásobne.

Ak budem vedieť fungovať ja, bude vedieť fungovať aj moja rodina, firma, a ja si budem život vychutnávať.

Čo hovorí Martin Dravecký

A nejaké odporúčanie na záver?

Určite neriešiť žiaden strach.

V realfite je profesionálny tím ľudí. Nikdy som tu nemal žiadnu trému alebo obavy z niečoho. Vždy som sa tešil na tréning. Bolo to psychické uvoľnenie a zároveň aj zábava. Takže jednoznačne odporúčam vyskúšať a nájsť cestu k lepšiemu a zdravšiemu životu.

Rozhovor viedol Bob Trenčan.

Celý rozhovor vo videu

Bob Trenčan
Venuje sa najmä ľuďom ktorých trápia bolesti chrbta, bolesti kĺbov alebo rôzne degeneratívne ochorenia ako je skolióza chrbtice (týmto ochorením v minulosti trpel aj on osobne, no dostal som sa z toho a dnes nepociťuje žiadne následky alebo obmedzenia), hyperkifóza hrudnej chrbtice, pooperačné stavy kĺbov. Ukončil bakalárske štúdium na Fakulte športu v Prešove odbor "Šport a zdravie". Ďalej pokračuje v magisterskom štúdiu. Absolvoval množstvo odborných kurzov.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohoto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.