Chudnime spolu, keď sme spolu pribrali

Začiatok cvičenia: 18.11.2015

Koniec: 2.1.2016 (ďalej pokračovala s cvičením sama podľa tréningového plánu od trénera a ďalších aj stravovacích doporučení)

Strava: vylúčila chlieb a pečivo, minimalizovala sacharidové prílohy. Jediný významnejší zdroj sacharidov, ktorý ostal bolo ovocie, hlavne jablká. Zaradila do stravy olivový aj kokosový olej, maslo, plnotučné mliečne výrobky a inšpiráciu čerpala aj z nášho receptára, ktorý si kúpila.

Tréning: Zloženie tréningov bolo pestré, od funkčných tréningov, cez tréningy ladené viac kondične až po tréningy s miernym silovým zameraním na udržanie a nadobudnutie svalovej hmoty. Poctivo sa venovala po tréningovej aerobnej činnosti, ktorú sa jej podarilo zaradiť aj v netréningové dni.

Zdravotné obmedzenia: bolesť kolien

Schudla: 11 kg, 7cm z hrude, 9 cm z obvodu pása a 11 cm z obvodu bokov

Ako dopadlo rozhodnutie spoločne chudnúť

Janka Ficková

odpovedá

Janka sa rozhodla cvičiť preto, lebo jednoducho chcela. Aj napriek tomu že je mamou a má maličkého syna, ktorého vždy pred tréningom vozievala s manželom k babke, zotrvala v úsilí cvičiť a podarilo sa jej schudnúť krásnych 11kg. Poďte sa pozrieť, ako sa Janke a jej manželovi spoločný cieľ chudnime spolu podarilo zvládnuť. 

Prečo si sa rozhodla cvičiť?

Rozhodla som sa hlavne kvôli kolenám. Mala som veľké bolesti. Taktiež sa ma každý pýtal, či čakám druhé bábätko. Takže aj kvôli tomu, jednoducho pre seba.

A ako si prišla k nám do Realfitu?

Bola to náhoda. Raz som sa v práci nudila a pozerala som si cez net rôzne cvičenia, trénerov. Našla som rôzne referencie a spoznala som tam jednu kamarátku. Zrazu som bola rozhodnutá, že určite to bude Realfit."

Bola si rozhodnutá hneď, pretože sú ľudia ktorí takýto krok zvažujú?

Áno, bola som rozhodnutá hneď. No, potrebovala som ešte presvedčiť manžela, aby chodil cvičiť so mnou.  :-) "

Ako ste to časovo zvládali?

" Cvičiť sme chodili vždy o 19:00, pretože manžel sa vracal z práce o 17:00 a potrebovali sme syna odviesť k babke ešte nejakých 9 km. Takže pokiaľ sme všetko pripravili, stíhali sme chodiť na tréningy o tej 19:00 aj neskôr."

Tvoja práca si vyžaduje aj nočné zmeny, vládala si na tréningoch?

Tým že sme mali tréningy vždy večer, stihla som si cez deň pospať s malým 2-3 hodinky a potom sme šli s manželom cvičiť. Takže to bolo v poriadku."

Aj manžel bol hneď rozhodnutý , že chce cvičiť?

Áno, hneď bol rozhodnutý. Veľmi som ho nemusela presviedčať. Povedal, že sme spolu priberali keď som bola tehotná, tak budeme spolu aj chudnúť .  :-)  "

Aký bol prístup našich trénerov?

Najprv sme sa stretli s Radom, pretože s ním sme mali diagnostiku. Keď sme povedali, že nám najviac vyhovujú tréningy večer, tak sme sa dohodli s Jankom. Keď sme mali vstupnú diagnostiku s Radom, trochu som sa obávala čo mám povedať, ale ukľudnil nás, že len chce vedieť aké máme stravovacie návyky a hlavne, aby sme povedali pravdu. Manžel bol najšťastnejší, keď mu Rado povedal že môže jesť slaninu, samozrejme bez pečiva, ale predsa."

A čo Janko, prispôsoboval sa vám podľa vašich potrieb?

Áno, určite. My sme vždy meškali na tréning, pretože sme museli malého pripraviť k babke a keď sme ho nechali a začal veľmi plakať, museli sme sa vrátiť, utíšiť ho a tak ísť na tréning. Vždy vedel, že tréning s nami bude trvať dlhšie, takže si už nedával po nás nikoho."

Jedálniček bol pre vás veľkou zmenou?

Ani nie, my sme jedli vlastne všetko, čo bolo v jedálničku, lenže mali sme k tomu ako prílohu pečivo alebo zemiaky, cestoviny, ryžu. Jednoducho sme vylúčili iba prílohu a pečivo."

Aké boli tréningy?

Prvý tréning bol celkom fajn, horšie to bolo na druhý deň. Na toaletu sme šli ako slimáky . :-)  Postupne už nebola taká svalovka. Cítili sme, že máme za sebou tréning, ale nebolo to také ako na začiatku."

Čo bolo pre vás na tréningu najťažšie?

Najťažšie bolo, že sme nemali kondičku. Ani ja ani manžel. Manžel je ešte aj fajčiar, ja som fajčiť prestala, takže to bolo najhoršie. Keď sme mali funkčný tréning, vôbec sme nevládali.  :-)  "

Povedali ste si s manželom "chudnime spolu". Ako vnímalo toto rozhodnutie vaše okolie ?

Každý mi závidel, že mám manžela, ktorý chodí so mnou cvičiť. Pretože manžel mojej kolegyne nechcel chodiť ani len na prechádzky. Takže som šťastná, že mám takého manžela."

Príbuzní aj kolegovia videli tvoj úspech, čo vraveli?

Že aj oni chcú schudnúť. Kolegyňa hneď vravela, že chce schudnúť. Ale o hodinu na to mala v ruke čokoládovú tyčinku, pretože nemôže vydržať bez sladkého. Tak som jej povedala, že všetko sa dá. Len treba chcieť."

A tebe nechýba sladké?

Ja som sladké nahrádzala ovocím ( potom mi Janko povedal, že by som nemala jesť ovocie). Tak sme zistili, že došlo k nedorozumeniu, pretože ovocie som mohla, ale v obmedzenom množstve. :-)"

Koľko si schudla za prvý mesiac?

Vážili sme sa síce po Vianociach, čo nebolo veľmi šťastné, ale zistila som, že úbytok bol 8 kg. A celkovo 11 kg. Teraz sú mi všetky nohavice veľké a ani žiadne nekupujem, nosím iba tepláky. Chcem ešte schudnúť, takže by to bolo zbytočné. Ale hlavne ma prestali bolieť kolená."

Ako hodnotíš celkovú zmenu po tom čo si schudla?

Zlepšila sa mi kondička. Syna môžem vyniesť na rukách po schodoch bez toho, aby som sa zadýchala. A cítim sa atraktívnejšie."

Plánuješ pokračovať?

Áno, ale necvičíme už s trénerom. Manželovi sa zmenila práca a ja sa učím do školy. Momentálne nám to nevychádza, ale ešte určite chceme pokračovať v cvičení a spoločnom chudnutí. Janko nám vypracoval tréningový plán a cvičíme sami, ale keď náhodou niečo nevieme a je v blízkosti Rado alebo Janko, radi nám to vysvetlia alebo ukážu. Naše rozhodnutie chudnime spolu stále platí."

Čo by si odporúčala tým, ktorí chcú začať cvičiť?

Určite by som im odporúčala nech sa neboja ísť do toho a hlavne s trénerom. Je to lepšie nielen v tom, že je prísnejšia disciplína, ale tréner vám vysvetlí správnu techniku cvičenia, dýchanie a dohliada na celý tréning."

Janke veľmi pekne ďakujeme a prajeme jej a manželovi veľa síl a chuti dosahovať ďalšie ciele.