Extrémna premena Martina Kleina

Keď človek chce, dosiahne všetko

Začiatok cvičenia: júl 2015

Koniec: 12.2.2016 (stále pokračuje v cvičení s osobným trénerom)

Strava: z jedálnička boli vylúčené sacharidy, nahradené bielkovinami v podobe mäsa a mliečnych výrobkov, taktiež boli doplnené kvalitné tuky ako avokádo, kokosový olej, olivový olej, tekvicový, plnotučné mliečne výrobky, výnimočne zdravý koláč ( bez múky, a cukru)

Tréning: tréningy boli funkčného charakteru, nakoľko klientka chcela redukovať tuk a upraviť kondíciu

Zdravotné obmedzenia: žiadne

Schudla: 5kg, 8cm z obvodu hrudníka, 5cm z obvodu pása, 7cm z obvodu bokov

Ako došlo k nárastu Martinovej hmotnosti do extrémnych výšok?  Ako sa žije s takou hmotnosťou a prečo sa rozhodol svoj život rázne zmeniť, o tom vám porozpráva sám. Nie je jednoduché urobiť si v živote takú inventúru ako Martin. A ešte ťažšie je odhodlať sa k doslova extrémnej premene. Ale nechajme ho hovoriť samého.....

Prečo som sa rozhodol zmeniť svoj život

Vladimír Baránek

sa pýta

Martin Klein

odpovedá

Čo ťa priviedlo k rozhodnutiu začať cvičiť?

„ Ja som cvičila už predtým, ako sme začali spoločne s rodinou cvičiť s Radom. O skúseností s cvičením viem, aké je to dôležité, preto cvičím rada a k Martinovi a Lei som sa pridala preto, aby sme boli spolu. Taktiež aj kvôli tomu, že Radove tréningy mali iné výsledky, ako cvičenia kam som chodila predtým."

Prečo si sa rozhodla pre Rada Cabúka a Realfit?

„ Ja som to už zahrnula do prvej otázky. Videla som, že jeho tréningy a rady pri výžive mali iné výsledky. Efektívne cvičenie nás všetkých neuveriteľne chytilo, je to lepšie, ako sedieť niekde doma."

Aký bol jedálniček?

„ Pravdupovediac  jedálniček nebol pre mňa žiadnym problémom. Tento štýl a stravovanie som sa snažila zaviesť v našej rodine dlho, ale nepodarilo sa. Takže nakoniec to pretlačil až Rado."

Ako si pociťovala malé množstvo sacharidov v strave?

„ Nakoľko som skôr typ múčnych jedál, samozrejme, že mi toto všetko chýbalo, ale dokázala som si to vykompenzovať ovocím. Mám obdobia, kedy by som chcela zjesť šúľance alebo buchty na pare, ale postupne som si zvykla na mäso a dá sa povedať, že ma to zasýti na celkom dlhý čas."

Čo sa týka tréningov, čo bolo najťažšie?

„ Najťažšie...asi nohy. Tie sú vždy najťažšie, aj teraz :-). Aj kliky sú stále ťažké. Myslela som si, že po tak dlhom čase, prídem na tréning a budem hviezda, ale bohužiaľ, nikdy hviezda nebudem :-). Ale je pravda, že teraz urobím aj také cviky o ktorých som ani len netušila."

V čom ti takéto efektívne cvičenie zmenilo život?

„ Vo veľa veciach. Začala som sa dosť hýbať, pretože predchádzajúce cvičenie už nebolo o cvičení, ale o rutine a skôr o tom, že som šla medzi ľudí. Cvičenie v tejto podobe aké je teraz, mi pomohlo s bolesťami chrbtice, pretože som prekladateľka, musím celé hodiny sedieť za PC. Taktiež som plná energie a vydržím až do polnoci. Ale hlavne v čom mi zmenilo cvičenie život? Našla som opäť svojho manžela, pretože je to opäť ten Martin, ktorého som spoznala na začiatku. Tým, že sa mu podarilo schudnúť, zmenil sa život aj mne. Preto som rada hlavne kvôli nemu ."

Rozhodnutie cvičiť s trénerom bolo podľa teba správna voľba?

„ Áno, určite. Nemenila by som to. Je super, že tam niekto stojí a núti ťa pokračovať presne v tej chvíli, v ktorej ja by som skončila. Cvičiť s trénerom plánujeme aj naďalej a som rada, že voľný čas môžeme tráviť spolu a takto."

V čom ti pomohlo cvičenie?

„ Som vo väčšej psychickej pohode. Viem byť síce v strese, ale je menší ako predtým."

Čo by si odporúčala tým, ktorí nevedia ako začať s cvičením ?

„ Odporúčala by som im trénera, pretože ich vie nasmerovať. Práve pre tie nerozhodné typy je tréner to najlepšie. Je potrebné si to osobne vyskúšať a zhodnotiť. Je úplne iné cvičiť s trénerom, pretože vieš, že tá hodina je zaplatená, niekto na teba čaká a ty tam musíš ísť. Ak by som nešla, mrzelo by ma to viac."

Veľmi pekne ďakujeme Gabike a prajeme jej veľa príjemných spoločných chvíľ s rodinou pri cvičení.