S kamarátkami sa lepšie cvičí

Začiatok cvičenia: 8.9. 2015

Koniec: 8.3.2016 ( cvičenie s prestávkami – pokračuje v cvičení s trénerom)

Strava: úplné vylúčenie sacharidov, bielkoviny v podobe mäsa a plnotučných mliečnych výrobkov, ako tuky boli odporúčané oleje – olivový, kokosový, avokádo, maslo 82%

Tréning: funkčné tréningy  kvôli redukcii tuku a zrýchleniu metabolizmu

Zdravotné obmedzenia: ťažkosti s chrbticou a vyšší krvný tlak

Schudla: 11 kg, 9cm z obvodu hrudníka, 9cm z obvodu pása, 7cm z obvodu bokov

Ako schudnúť 11 kíl za 5 mesiacov

Iveta Demianičová

odpovedá

Pani Ivetka Demianičová urobila radikálne rozhodnutie, keď zistila, že si nemôže kúpiť to, čo sa jej páči a kriticky pozrela na seba do zrkadla. Cvičiť začala so svojimi kolegyňami, pretože spolu im to pôjde lepšie a hlavne veselšie. Sama bola prekvapená.

Prečo ste sa rozhodli cvičiť?

„ Mala som zdravotné problémy, všetko čo som si chcela kúpiť mi bolo zrazu malé a keď som sa pozrela do zrkadla, tak to bola bodka za všetkým."

Čo Vás presvedčilo cvičiť s Realfitom?

„ Úžasný tím, taktiež aj miesto ( OC MAX), ale aj napriek tomu , že to mám teraz ďalej (sídlime v Slyofit), neodradilo ma od cvičenia s vami."

Bola pre Vás diagnostika prekvapením?

„ Bola som zhrozená. Tie všetky hodnoty boli v červených číslach. Najviac ma prekvapili hodnoty, ktoré ukazovali tuk a metabolický vek, ale pravdu povediac cítila som sa presne na hodnoty, ktoré boli namerané a aj metabolický vek súhlasil. Postupne, keď sme sa vážili po určitom čase, tak čísla začali blednúť :-) " 

Aké boli pocity, keď ste si prečítali jedálny lístok?

„ Nebola som zhrozená, pretože ja som skoro celý život na takých akože diétach :-) . A mala som šťastie, že chlieb veľmi nejem. Takže jedálniček bol v poriadku."

Mali ste pocit hladu, keď ste sa stravovali podľa jedálnička?

„ Nie. Mojou chybou predtým ako som začala cvičiť bolo ovocie. Ja som taký ovocníček. Keď som mala večer chuť na niečo sladké, tak som si dala ovocie a to obsahuje veľa cukru."

Vaším trénerom bol Janko Kopaničák, aký bol ako tréner?

„ Je úžasný. Skvelý človek a výborný tréner. Ohľaduplný, vytvára príjemnú atmosféru, ale nie je to len o žartoch, ale aj o cvičení. Vie byť aj prísny."

Čo bolo najťažšie na tréningu?

„ Zistenie, že brušné svalstvo a svaly na celom tele sú ochabnuté a slabé. Cvik, pri ktorom som ležala na podložke a musela dvíhať nohy, mi ukázal, ako zle je na tom moje telo. Začali ma bolieť kríže, samozrejme že postupne, cvičením sa to zmenilo. Celé telo bolo spevnené a bolesti ustúpili."

Ako sa cítite  po tých všetkých tréningoch?

„ Cítim sa oveľa lepšie. Samozrejme, že je potrebné ešte zhodiť, ale som spokojná."

Zmenili by ste niečo na tréningu?

„ Nie. Vôbec. Som šťastná, že je to tak ako to je. V tých medziach normy. Človek ide z posilky s pocitom, že som niečo pre seba urobila."

Aká bola reakcia okolia?

„ Väčšinou boli reakcie pozitívne. Sú aj takí, čo si to veľmi nevšimli, pretože ma vidia každý deň. Ale tí čo ma dlhšie nevideli, tak mi povedali, že vidieť ako som schudla."

Cítite nejakú výraznú zmenu po schudnutí 11 kg?

„ Mám lepšiu kondičku. Výrazne sa zmiernili bolesti, ktoré som mala. Nevravím že nie sú, ale sú oveľa menšie."

Odporúčali by ste cvičenie s trénerom?

„ Určite s trénerom. Keď som prišla prvýkrát do posilňovne, tak som na tie všetky stroje len pozerala. Nevedela by som koľko kíl si môžem naložiť. Tréner vie čo a ako cvičiť."

Čo by ste odporúčali tým, ktorí chcú začať, ale ešte nie sú veľmi odhodlaní?

„ Prv nech sa pozrú do zrkadla. Keď to nepomôže, tak do skrine :-)."

Pani Ivetke držíme prsty a veríme, že sa jej podarí dosiahnuť vysnívanú váhu.