Kde sa vzala moja motivácia na cvičenie

Začiatok cvičenia: 29.9.2015

Koniec: 19.1.2016 ( naďalej pokračuje v cvičení pod dohľadom trénera)

Strava: vylúčila sacharidy, jediným zdrojom bolo ovocie – jablko, do jedálnička zaradila vysoký podiel vlákniny v podobe zeleniny, olivový a kokosový olej, plnotučné mliečne výrobky a syry.

Tréning: zloženie tréningov bolo zväčša funkčné s kombináciou silových cvičení. Došlo k úbytku tukovej hmoty a nárastu svalovej, spevnenie stredu tela. Pravidelná potréningová aerobná činnosť.

Zdravotné obmedzenia: bolesť krížov

Schudla: 9kg, 6 cm z obvodu hrude, 9 cm z obvodu pása, 9 cm z obvodu bokov

Ako sa motivovať k cvičeniu

Kamila Ježková

odpovedá

Kamila je úžasná mladá žena, ktorú k cvičeniu motivoval jej priateľ. Nemala žiadne prehnané očakávania, rozhodla sa cvičiť len tak. Nechala sa jednoducho prekvapiť, čo sa stane....a výsledok nenechal na seba dlho čakať. Podarilo sa jej schudnúť za 3 mesiace 9 kg.

Ako to celé začalo, prečo si sa rozhodla cvičiť?

„ Dotiahol ma k tomu priateľ. On chcel stále cvičiť a niečo robiť. Našiel si na nete trénerov a rozhodol sa pre Realfit. No a ja? Dobre :-). Nebola som z toho ani nejako nadšená, ani proti."

Prečo práve Realfit?

„ Popravde? Vybral to priateľ, ale keď som si pozrela vašu stránku na webe povedala som, že toto sú traja normálni, sympatickí chlapci. Keď pozerám na iných trénerov, trošku sa ich aj bojím, čo to bude, takí nabúchaní. Na nich troch sa pozeráte a...Jednoducho sú sympatickí."

Aké bolo prvé stretnutie na diagnostike?

:-) Prvé stretnutie sme mali s Radom a rozprávali sme sa o stravovaní. Zistila som, že sa život stravujem zle. Najlepšie na tom bolo to, že to, čo som si myslela, že je super, bolo celé zle :-). Veľmi milo ma prekvapilo, ako Rado vravel, čo je podľa neho vhodné, zdravé a s čím sa dá schudnúť.

Mala si obavy z toho, či to zvládneš?

„ Nie, nemala som ani žiadne obavy ani očakávania. Nemala som vôbec v hlave myšlienku, že chcem a potrebujem schudnúť 10 kg, koľko schudnem za mesiac, ako sa donútiť cvičiť a podobne. Vôbec nie. Povedala som si, že idem urobiť niečo pre seba a uvidím."

Aké boli tréningy s Jožkom Zábavníkom?

„ Teraz, keď na to pozerám spätne, zdalo sa mi, že nám Jožko dával veľmi ťažké tréningy :-). Vôbec som nevládala. Odstupom času som prišla na to, že tie tréningy boli úplne ľahké.Nemala som vtedy žiadne svaly a stred tela bol veľmi slabý."

Bol Jožko flexibilný pri časovom nastavení tréningov?

„ Bolo to úplne bez problémov. Tým, že my pracujeme do večera, je pravda, že vtedy je väčší nával ľudí vo fitku, ale vždy sa to dalo zladiť."

Čo bolo pre teba veľkou zmenou v jedálničku?

„ Zmenou boli prílohy a pečivo. Ja som na začiatku pri diagnostike povedala, že sa pečiva neviem vzdať. Rado mi na základe toho  zaradil do jedálnička aspoň trošku pečiva, na raňajky. Postupne som sama začala obmedzovať aj to minimálne množstvo pečiva, ryže a zemiakov."

Chýbalo ti niečo v jedálničku?

„ Predtým som zbožňovala sladké. Nevravím, že chuť na sladké sa úplne vytratila, ale viem ako na to. Môžem si urobiť sladký koláč – zdravý, bez toho, aby som dala do cesta pol kila cukru – obrazne povedané."

Čo bolo na tréningoch najťažšie?

„ Ja so to brala tak, že aký tréning Jožko dal, taký bol. Je pravda, že tie funkčné boli najťažšie. Pravdupovediac, stále sú pre mňa najťažšie zadné stehná, z toho som mŕtva."

Mala si pocit počas tréningov, že už to nenechávaš ako prekvapenie, ale že sama chceš a motivácia na cvičenie vedie k lepšiemu výkonu?

„ Áno, cvičenie ma začalo baviť veľmi skoro. Bolo to asi aj tým, že počas dňa sa stretávam s množstvom ľudí a tak večer, keď máme tréning, prestanem myslieť na všetko. Je to taký reset. Ja som si na tie tréningy veľmi zvykla. Ak nie sme v posilke 2-3 dni, že nám to nevyjde, tak : „ A čo budeme robit?" :-)

Vieš si predstaviť, že by si zrazu prestala cvičiť?

„ Nie, už nie. Je to našou súčasťou."

Čo ťa na tom všetkom prekvapilo, či už milo alebo nie?

„ Milým prekvapením bolo, že ja som nad tým intenzívne nepremýšľala, že musím schudnúť a schudla som 9 kg. Jednoducho som len cvičila a striktne dodržiavala jedálniček, to bolo všetko."

Ako sa cítiš?

„ Cítim sa super. Aj keď som pred tým schudla, bolo to chudnutie len stravou, respektíve nejakou diétou. Toto je niečo úplne iné a veľmi sa teším, že je mi vidieť sem tam aj nejaké svaly. Taktiež prestala bolesť krížov."

Čo ti dalo cvičenie s trénerov?

„ Zistila som, že veľa cvikov som robila technicky zle. Ten tréner je veľmi dôležitý, pretože dohliada na technické prevedenie, sleduje dýchanie, ktoré je veľmi dôležité a taktiež aj motivácia na cvičenie. Tréner  je veľmi dôležitým bodom."

Čo by si odporučila tým, ktorí chcú cvičiť, ale nie sú rozhodnutí?

„ Začať určite s trénerom a nebáť sa toho. Mám pocit, že veľa žien sa bojí ísť cvičiť, pretože majú 20-30 kg nadváhu a vravia si, že čo tam budú robiť. Ale tí chlapci to neberú tak, že chcú z nich urobiť extra štíhle modelky, ale pozerajú sa na to prirodzene, že to ten človek zvládne a podarí sa mu to."

Kamilke veľmi pekne ďakujeme a prajeme jej a priateľovi neutíchajúcu motiváciu k cvičeniu.