Igor Baláž a jeho chudnutie v Realfite

Na začiatok sa nám, prosím, predstav. Ako sa voláš? 

Ahojte, volám sa Igor. Do realfitu som nastúpil cca pred 2 rokmi. 

Aký si mal problém? 

Môj problém bola nadváha. Za posledných 5-6 rokov svojho života, som neskutočne pribral. Prišiel čas, kedy som si povedal dosť. Musím pre seba niečo spraviť!. Hlavne pre svoje zdravie.

Ako si prišiel k tej nadváhe?

K nadváhe som prišiel určite stravou. Strava je 80 percent celkového priberania. Vôbec som si nesledoval stravu, kalórie, zloženie stravy. A týmto postupnými krokmi, som priberal na váhe.

A aké činnosti si vtedy robil? 

Najprv som mal prácu v teréne. To bolo v pohode. Mal som pohyb. Pohyboval som sa denne cca 3000 krokov. Mohol som jesť, čo som chcel. Váha bola na nule. Neskôr som mal sedavé zamestnanie. Vtedy sa pohyb úplne vytratil. 

Bola to časovaná bomba a priberal som.

Mal si zdravotné obmedzenia? 

Zdravotné obmedzenia som nemal. Iba ma trápilo prerušované dýchanie počas spánku. To bol dosť veľký problém. Stále som bol nevyspatý a vyčerpaný. Každý jeden deň. To bol ďalší dôvod prečo som prišiel do Realfitu. 

A čo bol taký impulz kedy si si povedal, že teraz s tým musím niečo robiť?

Impulzom bola váha. Na váhe som mal vyše 145 kg. Prežíval som zhrozenie. Hlavným cieľom bolo mať nižšiu hmotnosť. 

Aký máš teraz výsledok? Čo sa ti podarilo?

Teraz mám okolo 120 kg. Pracujeme ďalej, ešte mám toho veľa pred sebou. Chcem sa dostať na dvojciferne číslo. Minimálne ešte rok práce je predo mnou. 

Je to krásny výsledok ku ktorému ti blahoželám. A ako vnímaš tvoju stravu? Aké to bolo vtedy a aké je to teraz?

Vtedy som si ju nesledoval. Nevedel som čo sú bielkoviny, sacharidy, tuky, vláknina a pod. Teraz prídem do obchodu a som tam o pol hodinu dlhšie. Pozerám si zloženie na všetkom. Jedlo si pripravujem dopredu. Predbežne si stanovím jedálniček na týždeň, čo by som asi chcel jesť. Takto fungujem. Samozrejme, vždy sa nájde prehrešok. Ale snažím sa to dodržať. 

Kedy si pripravuješ stravu a konkrétne jedlá? 

Prevažne si jedlá pripravujem večer. To je na 70 percent, ale nastávajú situácie, kedy si hneď navarím ak som doma. Stravujem sa aj v reštauráciách. Avšak, stále si sledujem čo jem. 

Aké boli tvoje prehrešky? Vylúčil si aj sladké alebo alkohol? 

Alkohol si dám za 2 mesiace, inač vôbec. Iba ak sú nejaké oslavy. Sladké sa snažím obmedziť alebo si ho vyrobím sám. Používam tvaroh, proteín, džem, ovocie a pod. 

Čo sa týka prehreškov, keď máte nejakú návštevu, dáš si niečo nezdravé alebo nie? 

Občas sa stane, že si dám. Ale nie je to nič tragické. Ak si to človek vie vynahradiť pohybom, tak to nie je problém. Občas sa mi to stáva aj na dovolenke. Ale snažím sa to sledovať. Idem plávať a mám pohyb. Keď je veľký príjem, snažím sa, aby bol aj veľký výdaj. 

Čiže cvičíš aj na dovolenke?  

Áno. Ak som niekde týždeň, tak idem behať, plávať. Veľa sa aj nachodím. Stále mám nejaký pohyb.  

Čo hovorí rodina na tvoju premenu a zmenu životného štýlu?

Samozrejme, rodina ma podporuje. 

Všimli si tú premenu a držia mi palce. No ešte to stále nie je na konci môjho cieľa. Avšak zatiaľ sú pozitívne ohlasy okolia.

Čo sa týka tvojich cieľov a plánov, tak aké máš do budúcna? 

Tento rok som mal cieľ výstup na Kriváň, ktorý sa mi aj splnil. Čo sa týka váhy, tak mojim cieľom je schudnúť ďalších 15 kg. 

Keďže si pracovne vyťažený človek, dá sa skĺbiť čas na cvičenie s prácou? 

Všetko sa dá skĺbiť. Človek môže byť akokoľvek vyťažený, no robí to pre seba. Určiť si priority. Ak niekto povie, že nemá čas alebo sa to nedá skĺbiť, tak to nie je pravda. Všetko sa dá. Človek musí chcieť a čas sa dá nájsť aj pri vysokom pracovnom nasadení. 

Ako hodnotíš cvičenie v realfite a čo by si odporučil našim budúcim klientom?  

V realfite som maximálne spokojný. Mám tu aj výsledky, som tu zvyknutý. Veľmi dobre sa mi cvičí s trénerom Matejom. Môžeme sa porozprávať o hocičom. Vrelo odporúčam nech si to každý vyskúša. 

Nie je to len o chudnutí, no aj o životnom štýle. O spevnení tela, o kondícií. A toto všetko človek dostane. 

A ako hodnotíš tréningy s Matejom Mikulom? Čo ti dali? 

Pamätám si na svoj prvý tréning. Vôbec som nevedel čo je kardio, až keď sme si ho prešli. Dal mi nejaké cviky. Povedal som si, že z toho nemôžem schudnúť. Nevedel som čo to je. Na druhý deň som sa nemohol postaviť. Mal som veľkú svalovku. Po čase som si na tréningy zvykol. Matej mi stále dával nové cviky. Bolo to super. Najprv to boli jednoduché cviky, po čase už fyzicky náročnejšie. 

Vidím ten progres, a za to mu ďakujem.

Tešíme sa z tvojich výsledkov. Gratulujeme, že si to dotiahol až tak ďaleko a držíme palce pri ďalšom chudnutí. Ďakujeme za rozhovor.  

Radoslav Cabúk
Pomáham ľuďom získať a udržať si postavu svojich snov.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohoto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.