Jaro Slivka schudol 14 kg za 3 mesiace a zlepšil svoju kondíciu

Do Realfitu som prišiel s cieľom schudnúť a získať kondíciu, čo sa mi podarilo. Dostal som skúseného trénera Mateja, ktorý mi pomáhal vo všetkom. Tréningy boli zaujímavé ako som spomínal. A som spokojný s výsledkom, takže Realfit a ich trénerov odporúčam.

Jaro Slivka, geodet

Prečítajte si rozhovor s Jarom Slivkom o tom ako sa dostal k chudnutiu a ako to celé prebiehalo.

More...

Ako a prečo začal cvičiť

Prečo si u nás začal cvičiť?

Tak s cvičením som začal kvôli tomu, že som bol nespokojný so svojou nadváhou, resp. váhou nie nadváhou. Taktiež kondícia pri futbale mi chýbala, ale skôr ma prihlásila moja manželka k osobnému trénerovi, aby mi pomohol. Čiže vďaka manželke som tu.

Čiže ty si tu ani veľmi chodiť nechcel?

Chcel som, ale nevedel som sa niek k tomu sám dokopať. Manželka to zobrala do svojich rúk a darovala mi poukaz. Vďaka tomu som tu.

Začiatok cvičenia

Aké si mal pocity po prvých tréningoch, oslovilo ťa to?

Chcel som chodiť. Tréningy boli super. Cítil som sa hneď lepšie. Už po prvých tréningoch som necítil ani také bolesti v kolenách napríklad. Kondícia išla postupne hore. Tréningy boli pestré, zaujímavé a na každý tréning som sa tešil.

Ty si dva mesiace cvičil sám, potom si začal cvičiť aj s manželkou. Aké to bolo, keď si na tréning zobral aj manželku?

Pre mňa to nebolo žiadne obmedzenie. Možno pre teba ako pre trénera, lebo si ťa potom obľúbila a začala to využívať. Myslím, že ju to tiež bavilo. Stále sa tešila na každý jeden tréning, ale nebolo to obmedzujúce, neovplyvnilo to tréningové procesy.

Zmena stravy

Čo sa týka stravy, bola to pre teba nejaká radikálna zmena?

Nedá sa povedať, že radikálna. My sme doma nerobili vyprážané jedlá alebo niečo mastné, ale rád som si doprial sladké a koláče som mal strašne rád. Tým, že som začal cvičiť, už mi ani nechýbala tá chuť na sladké. Potom prišla taká kríza. Potreboval som do seba niečo dať, ale už som sa kontroloval, nie tak ako predtým.

Čo sa týka pitného režimu, pil si sladké vody alebo alkoholické nápoje?

Pil som sladké vody aj alkohol, ale iba príležitostne to bolo. Doma sme stále pili čistú vodu, alebo v tom sa zase až tak veľa nezmenilo.

Prečo chudnúť s trénerom

Čo sa týka tréningov a práce, mal si dostatok času na cvičenie?

S prácou sa dalo skĺbiť, pretože som geodet. Vedel som si nejak prispôsobiť. Boli aj časy, keď som musel preložiť tréning. Nebolo to tak, že sme ho zrušili za týždeň, ale preložiť na druhý deň. Vyhovovalo mi to tak. Prišiel som z práce, bol som trénovať. Mal som desať dní vyplnený, nemal som žiadne obmedzenie, že mi nejaká prekážalo.

Čo sa týka financií máš pocit, že sa ti vrátilo viac ako si musel dať?

Myslím, že áno. Tie tréningy samozrejme musia byť nejaké nastavené, lebo jeden je cvičiť a druhý je správne cvičiť. Vďaka svojemu trénerovi Matejovi som sa naučil ako správne cvičiť. Dodal tam pestrosť v týchto tréningoch. Je to finančne trošku náročnejšie, ale ak má človek nejaký cieľ, tak si myslím, že nie je problém.

tréning aj s rodinou

S ktorým trénerom cvičíte?

Trénujem s Matejom Mikulom, je to vynikajúci tréner vďaka, ktorému sa mi podarilo splniť svoj cieľ. Tréningy boli zaujímavé, pestré a myslím, že bola aj zábava na tréningoch. Keď začala chodiť moja dcéra, tak ešte väčšia. Čiže vrelo odporúčam. Teraz pomáha mojej manželke a sestre. Dúfam, že dosiahnu svoj cieľ.

Premeny výsledkov

Čo sa týka tvojej premeny, dospel si k cieľu alebo aký máš pocit?

Bol som prekvapený ako k išlo. Išlo pomerne rýchlo. V zásade som za dva mesiace schudol 10 kíl. Teraz v podstate po troch mesiacoch, čo už som trénoval som schudol 14 kíl. Myslím si, že to bolo veľmi pekne dole. Ale zase bol z toho, čo sa deje. Cieľ nie je úplne dosiahnutý, ale už sa k tomu blížim. Kondícia je super, váha je tiež super, myslím, že som šťastný.

Ako vníma tvoje okolie to, že si začal cvičiť?

Áno rodina ma v tom podporovala. Je pravda, že niektorí neverili, že sa udržím. Ja verím, že ich presvedčím o tom, že áno. Dosiahol som svoj cieľ a nechcem ho len tak ľahko vzdať. Rodina vníma, že som sa zmenil. Chvália ma, že som schudol. Už ma už ani nebrániť, keď pridem na nejakú oslavu. Čiže je vidieť desať rozdielov a rodina sa chváli.

Začiatok

Hmotnosť

107,8 kg

Viscerálny tuk

8

Metabolický vek

36 rokov

Percento tuku

22,5 %

pred chudnutím

Koniec

Hmotnosť

93,8 kg

Viscerálny tuk

4

Metabolický vek

16 rokov

Percento tuku

12,7 %

po 3 mesiacoch chudnutia
Matej Mikula
Som študent fakulty športu na Prešovskej univerzite v Prešove odbor šport a zdravie a zároveň tréner v úspešnom tíme trénerov Realfitu.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohoto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.