Stravovací plán

 
Stravovací plán je zostavený na obdobie 10-12 týždňov. Počas tohto obdobia by ste mali dosiahnuť, alebo sa priblížiť k svojmu cieľu. Po tomto období je potrebné nový stravovací plán, ktorý zohľadní všetky zmeny 
(výzor, váha, stravovacie návyky) a prispôsobí sa vašim aktuálnym cieľom.

Skladá sa zo štyroch častí.

 • 1
  Popis 3 základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste dosiahli svoj cieľ, nech už je akýkoľvek.
 • 2
  Všeobecné rady pre váš jedálniček. V nich máte rozpísané na ktoré tuky, bielkoviny a sacharidy sa máte zamerať. Ako správne príjem týchto živín načasovať. Všetky dôležité všeobecné zásady stravovania.
 • 3
  Vám na mieru zostavený stravovací plán prispôsobený vášmu režimu dňa, vašim možnostiam, alergiám, alebo iným zdravotným obmedzeniam. Vychádza z informácií vstupnej diagnostiky prípadne stravovacieho dotazníka, ktorý ste vyplnili, Plán je navrhnutý tak, aby zohľadňoval potraviny, ktoré máte alebo nemáte radi. Jedlá použité v pláne sú prispôsobené vašim možnostiam stravovania počas dňa. V stravovacom pláne sa nachádza 5 vzorových dní, ktorými sa budete riadiť.
 • 4
  V záverečnej časti je analyzované vaše súčasné stravovanie, jeho najväčšie chyby a problémy, ktoré je potrebné odstrániť. Máte vysvetlené prečo a akým spôsobom tieto chyby odstránite a na čo klásť najväčší dôraz. Nájdete tam aj rady, vďaka ktorým môžete rýchlejšie splniť svoj cieľ.