Rozhovor s Oľgou Ružbarskou

Rozhovor s Oľgou Ružbarskou o jej cvičení a chudnutí

Pani Oľge sa podarilo schudnúť a my vám prinášame jej príbeh.

Na úvod sa nám predstav. Kto si a aký si mala problém?

Volám sa Oľga Ružbarská. Som učiteľka, čiže mám sedavé zamestnanie. Veľmi som uvažovala nad nejakými športovými aktivitami. Čo by bolo pre mňa vhodné. Keďže nie som športový typ.

Skúšala som cvičenia doma, ale nedávalo mi to žiadne výsledky. Mala som pocit, že so svojou postavou musím niečo robiť.

Na základe toho, som sa rozhodovala čo a ako. Dostala som informácie o realfite, no nebola som rozhodnutá.

Čo bolo zlomovým momentom kedy si si povedala, že idem cvičiť do realfitu?

Keď som videla svoju známu, ktorá po pár mesiacoch cvičenia v realfite vyzerala inak. Schudla a omladla. Bola som milo prekvapená a informovala som sa kde cvičí. Trénovala s profesionálnymi trénermi v realfite. Ten vizuálny podnet bol pre mňa najpodstatnejší.

Videla som efekt, čo dokáže človek urobiť. Keď má cielený pohyb a tréning. Rozhodla som sa, že idem do toho.

Začala som v lete. Som veľmi rada, že som začala v tomto období, pretože sa mi to nekrylo s pracovnými povinnosťami.

Aký si mala cieľ?

Rozhodla som sa, že chcem schudnúť. Sformovať postavu, cítiť sa lepšie a vládať viac. Pretože kedysi som nevládala. Rozhodla som sa s tým niečo urobiť.

Na základe informácií mojej známej, som sa informovala u osobných trénerov. Dohodli sme sa ako upravíme stravu, pohyb a čo bude našim cieľom.

Mala som veľké odhodlanie a pozitívny nadhľad. Že to zvládnem a pôjde to.

Za akú dobu a koľko si schudla? Aká bola tvoja premena?

Mojim cieľom bolo schudnúť niekoľko kíl. Čo sa mi aj podarilo. Po 2 mesiacoch som schudla 7 kg. Uvidíme ako to pôjde ďalej a aké bude ďalšie meranie.

Čo hovorí tvoje okolie na premenu?

Keď som schudla tých 7 kg, tak bol to dosť rozdiel. Rozdiel, ktorý som cítila. Aj moje okolie to vníma.

Aké máš ešte ciele?

Mojím cieľom je schudnúť ešte 3-4 kilá. Chcem sa dostať na váhu, akú som mala pred rokmi. Zároveň pracovať na spevnení svalstva. Chcem pokračovať v cvičení, aby moja postava vyzerala ešte lepšie.

cvičí Oľga Ružbarská

Ako si si upravila stravu? Ako často máš tréning?

Stravu som menila postupne. Zistila som, že nemusím až tak veľa jesť. Vyhovuje mi to. Keď som zmenila určité princípy stravovania, tak sa zmenil aj organizmus.

Tréning mám 3x do týždňa. Prvé tréningy boli trochu náročné, keďže som nevládala. Po čase som si zvykla a už to šlo v pohode. Zistila som, že sa cítim psychicky a fyzicky oveľa lepšie ako predtým.

Viac vládzem. Oveľa lepšie sa mi funguje pri bežných činnostiach ako predtým. Podarilo sa mi schudnúť celkom dosť za tú krátku dobu. Je to znakom toho, že som sa rozhodla správne.

Teraz sa cítim neporovnateľne lepšie ako vtedy. Bola to správna voľba. Som spokojná, že cvičím v realfite a aj budem.

Čo si jedla predtým a ako je teraz? Nastala nejaká zmena? Bolo to jednoduché alebo nie?

Čo sa týka stravy, tak veľmi rada sa najem. Nechcem sa nijako obmedzovať. Nejedla som nejako veľa, no hlavne nezdravé potraviny. Keď som mala chuť, dala som si sladké.

Nebola som závislá na konkrétnych potravinách. Jedla som veľa pečiva, aj múčne jedlá. Obávala som sa, že keď zmením stravu, budem hladná. Nikdy som nechcela mať diétu.

Keď som išla podľa stravovacích inštrukcii, bolo to v pohode. Začala som jesť viac mliečnych výrobkov, menej pečiva. Hoci mám menšie porcie, nie som hladná.

Medzi jedlami si dávam snack v zdravšej forme. Dávam si viac ovocia, zeleniny a mäsa. Zistila som, že mi to vyhovuje. Ani sa neprejedám. Uvedomila som si, že aj keď mám chuť, jem menej.

Stravujem sa s rozumom. Keď si dám obed v práci, snažím sa, aby mi dali menej ryže a viac zeleniny. Keď si varím doma, tak si varím podľa princípov. Vlastnou skúsenosťou som zistila, že sa to dá.

Je to zdravé pre mňa aj ostatných. Kedysi som nevečerala vôbec, a potom som bola veľmi hladná. Teraz už to tak nie je. Celkový rozdiel je v tom, že vtedy som bola hladná. Teraz už nie som.

Ukážka z tréningu

Ako hodnotíš tréningy v realfite?

Môj tréner Bob Trenčan bol veľmi ústretový. Všetko mi vysvetlil. Som s ním veľmi spokojná.

Veľmi sa mi páči aj atmosféra, ktorá tu je. Taká priateľská. Každý je tu ochotný pomôcť a poradiť. Osobne mám vynikajúceho trénera.

Čo ti dalo cvičenie v realfite?

Toto cvičenie je cielené. Spevňujú sa konkrétne partie tela. Človek sa vyvaruje bolestiam chrbta. Už nemám bolesti aké som mala. Cviky sa stále menia a prispôsobujeme ich okolnostiam. Čo mi veľmi vyhovuje. Páči sa mi to. Je to spojenie funkčného tréningu s posilňovaním jednotlivých častí tela. Po cvičení som viac kľudná.

Veľmi som spokojná s výsledkom. A pokračujem ďalej. Neverila by som tomu, keby som si to sama nevyskúšala. Ten pocit po cvičení stojí za to.

Vždy si poviem, že idem cvičiť. Aj keď sa mi nechce. Pretože mám svoj jasný cieľ.

Celý rozhovor na videu

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa síl k dosiahnutiu ďalších cieľov.

Bob Trenčan
Venuje sa najmä ľuďom ktorých trápia bolesti chrbta, bolesti kĺbov alebo rôzne degeneratívne ochorenia ako je skolióza chrbtice (týmto ochorením v minulosti trpel aj on osobne, no dostal som sa z toho a dnes nepociťuje žiadne následky alebo obmedzenia), hyperkifóza hrudnej chrbtice, pooperačné stavy kĺbov. Ukončil bakalárske štúdium na Fakulte športu v Prešove odbor "Šport a zdravie". Ďalej pokračuje v magisterskom štúdiu. Absolvoval množstvo odborných kurzov.
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité iba pre účely spracovania tohoto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.